Na vlastní boilies chytil 46 kilového kapra. Osobák to ale není, říká kaprový rekordman

vlastní boilies
Ilustrační foto: Aktivni-rybolov.cz

Na soukromém revíru Euro Aqua se od března rozjíždí nová rybářská sezóna. Kdo by čekal, že začátkem jara pěkné ryby neberou, ten by se šeredně mýlil. Nedávno zde ulovili rybu o váze 46 kilo. Šupináč byl přitom ve vynikající kondici bez známek viditelných vnějších onemocnění.

Úspěšným lovcem je Michel Schoenmakers, s nímž jsem měl možnost se před třemi lety osobně setkat na jednom z revírů v zahraničí.

Ve facebookovém příspěvku na stránce revíru se uvádí, že jde o jeho osobní rekord. Má to ale háček.

Uvedu to na pravou míru. Michel má kontě větší kapry. V tomto konkrétním případě jde o osobní rekord šupináče. Většího zatím totiž nechytil. Za celkový osobák ale označit nelze. Mnozí tušíte proč.

Světové rekordy kapra láme s vlastním boilies

Michel Schoenmakers totiž před pár lety zlomil tehdejší světový rekord lysce. Jeho úlovek na váze dosáhl na značku 51,2 kilogramu. Monstrum zabralo na Michelovo vlastní boilies nastražené na panáčka. Záběr přitom nepřišel ani v noci ani brzy ráno, kdy přichází největší kapří žně. Rekordní kapr přišel před desátou dopoledne, takže si Michel udělal pěkné fotky.

Zdolat kapra mu zabralo pouhou půlhodinu, o to horší bylo kapra v podběráku zvednout. Konečná míra byla 51,2 kilo a neuvěřitelných 130 centimetrů.

Na video s tímto kaprem se můžete podívat zde (přehrávač se spustí přesně v čase, kdy je kapr v záběru):

Obrovské ryby v perfektní kondici

Stesky na kapří koncentráky možná mají opodstatnění v případě některých rybníků, kde můžete po hřbetech kaprů doslova přejít z jedné strany na druhou. Většina ryb z elitního revíru Euro Aqua je ale ve velmi dobré kondici i když jde často o velmi staré ryby. Mnohé z nich samozřejmě byly ulovené opakovaně.

Euro Aqua je ale velký a velmi úživný revír, kde kapři rychle dorůstají trofejních velikostí. Příjemné maďarské klima rybám opravdu prospívá a je vidět, že Saša Horvath s půvabnou dcerou Jacqueline se o revír starají naprosto vzorně. Však také proto se zde schází kaprařská elita z celé Evropy.

Čtěte také: Boilies: nástraha (nejen) pro lov trofejních kaprů 30 kg+

TIP! Chcete se pochlubit úlovkem nebo zážitkem z ryb? Vkládat příspěvky do rubriky "Vaše úlovky" můžete zde: Vložit úlovek!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.