Na ryby můžeme i během karantény, potvrzuje ministr!

pstruhová řeka, pstruh obecný

Je tomu opravdu tak, nutná karanténní opatření vydána vládou České republiky mají řadu výjimek. Ty se týkají i pobytu v přírodě a dalších aktivit. Ministerstvo zemědělství dnes vydalo dokument, v němž upřesňuje, že individuální výkon rybářského i mysliveckého práva patří mezi povolené aktivity.

Výkon rybářského práva, zejména individuální lov a plánované zarybňování, včetně využití hromadně účinných metod lovu ryb v rybníkářství a v rybářských revírech za účelem lovení rybí obsádky stejně jako zajištění výtěru ryb a chovu ryb v rybochovných zařízeních či dalších provozních činností je v souladu s výjimkami ze zákazů, na které se krizové opatření nevztahuje.

Jde o výjimku zakotvenou v bodu I. písm. c) usnesení vlády – zajištění péče o zvířata a výjimku zakotvenou v bodu I. písm. h) usnesení vlády – pohybu v přírodě.
Společné lovy (např. rybářské závody), stejně jako jakékoli shromažďování rybářů z jiných důvodů (byť ve skupinách pod 30 osob), nejsou nezbytné pro péči o ryby (zvířata) a jejich lov, a proto je třeba je neorganizovat a nezúčastňovat se jich; s výjimkou hromadně účinných metod lovu ryb v rybníkářství a v rybářských revírech za účelem lovení rybí obsádky stejně i jako dalších provozních činností v chovu ryb. Uvedené vyplývá z účelu karanténních opatření vlády České republiky ze dne 12. března 2020, která by takovýmto jednáním mohla být zmařena.

Zdroj: eagri.cz


Lidskými slovy řečeno: Na ryby můžeme ale není žádoucí se při lovu shlukovat. Všichni víme jak složitá situace je v okolních státech a jak dynamicky se vyvíjí situace u nás. Využijme tedy čas, který nastal a zkusme trávit čas na rybách o samotě, v těsném kontaktu s přírodou.

Rozhodně nevyhledávejte setkání s ostatními lidmi a na cestu k vodě si pořiďte roušku nebo šátek!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.