Matěj Houška křtil svoji novou knihu ¨Zapomenuté revíry”

Matěj Houška
Foto: Matěj Houška

Jak jsme již avizovali nedávno, mladý rybář Matěj Houška napsal svoji první knihu s titulem „Zapomenuté revíry“. Publikaci během uplynulého víkendu pokřtil. Nyní je dostupná ke koupi všem zájemcům.

Křest se odehrál v západočeských Dolních Polžicích. Kmotrem knihy se stal sumcař Pavel Tomi, který pochází, stejně jako Matěj, ze Západních Čech.

Pavla mnozí pamatujete ze stránek tištěných rybářských časopisů jako byl Kajman či filmů a pořadů s Rudolfem Hrušínským.

(Off-topic: Pokud chcete vidět nějaké aktuální české sumcařské video s P. Tomim, tak doporučuji sledovat právě jeden z příspěvků na Matějově YT kanálu)

Koupí knihy podpoříte Matějovo další objevování zapomenutých vod. Jeho projekt má totiž daleko od komerčních aktivit většiny tvůrců. Hledá místa, která stojí stranou rybářského zájmu. Nechytá zde jenom ryby ale zajímá se také o historii a lidské i rybářské příběhy, jež tyto lokality ukrývají.

Představení knihy přímo od Matěje a video z křtu:

*Nezobrazuje-li se přehrávač, přejděte na YouTube

Zapomenuté revíry jsou unikátní a nekomerční projekt mladého rybáře

Knihu vydal Matěj vlastním nákladem, veškerý výdělek z prodeje tak půjde přímo jemu a umožní pokračovat v jeho cestách po ČR i zahraničí. 

Matěj Houška v zapomenutém revíru
Foto: Matěj Houška

Cena publikace činí 490 Kč + poštovné a objednávat ji můžete přímo na mailu: team2010@email.cz

Kniha obsahuje celkem 10 příběhů z různých míst a hlavně zážitky a fotografie, které nenajdete ve videích na YouTube.

Projekt Zapomenuté revíry mapuje nádrže či toky, které nejsou rybářsky nijak využívané. Často jde o místa, kde desítky ryb nikdo nechytal. Zdejší rybí obsádka nepřekypuje rekordními rozměry, přesto není o překvapení nouze.

Matěj při svých výpravách také zpovídá pamětníky či znalce místa, kteří poodhalí nejedno tajemství či historky s revírem spojené. Jde tak o objevnou cestu i sondu do dávné historie, při níž se můžete na rybařinu podívat očima mladého rybáře, který svým koníčkem žije. Pobyt u vody si opravdu užívá a dokáže najít něco zajímavého i tam, kde ostatní rybáři ani na lov nepomyslí.

Matěj je navíc nejen rybář ale i opravdový zálesák. Příroda je mu opravdu blízká a tráví v ní více času než jeho vrstevníci, kterým ale svojí tvorbou dokáže přiblížit reálný svět a krásy přírody.

Zapomenuté revíry i další projekty Matěje Houšky můžete sledovat na následujících platformách:

Webová stránka:
https://www.team2010.cz/
Facebook:

https://www.facebook.com/team2010h

Youtube:
https://www.youtube.com/c/Team2010

Instagram:
https://www.instagram.com/team2010_

Knihu můžete objednávat na adrese:

E-mail:
team2010@email.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.