Rybářské vybavení stojí pořádné peníze. Není tedy divu, že se stává terčem majetkové trestné činnosti. K událostem s největší škodou pak často patří krádež loďky určené k rybaření.
Rybářské loďky a pramice se mnohdy kotví přímo na břehu a jsou tak snadným cílem lapků. Motivuje je také poměrně vysoká pořizovací cena takového plavidla a možnost převezení na jiné místo v republice. Na cizím revíru loď nikdo nezná a lze ji lehce prodat.
Krádeže rybářských plavidel tak bohužel patří k běžnému folkloru na našich vodách. Majitelům to ale působí značné finanční škody.
Aktuální krádež loďky na Lipně v Horní Plané
Rybářská sezona sice ještě nezačala. Zloději ale mají sezonu asi celý rok. O další krádeži pramice na naší největší přehradě aktuálně informuje mluvčí jihočeské policie. Ke zmizení pramice došlo v osadě Jenišov, která katastrálně spadá pod obec Horní Planá, známého toť letoviska na lipenském jezeře.
Ke krádeži došlo někdy před 13. březnem. Zloděj musel překonat zámek, jímž byla loď uzamčená. Přesné datum policie nezná, neboť majitel pravděpodobně nekontroloval loď každý den. JIsté však je, že škoda dosahuje 27 tisíc korun. Kromě samotné pramice zmizel i pár vesel a kotvy. Majitel se také musí rozloučit s rybářským podběrákem, který obsahovala uzamykatelná přihrádka.
Přihrádka je zajímavým identifikačním prvkem, který nemá každá rybářská pramice. S největší pravděpodobností se pramici bude zloděj snažit prodat nebo využít na jiné lokalitě. Pokud vám někdo bude nabízet použitou pramici zelené barvy, tak zbystřete a kontaktujte obvodní oddělení Policie České Republiky v Horní Plané nebo volejte linku 158.
Na kolik vyjde rybářská pramice?
Ceny klasických pramic bývají různé, na bazarech není vzácné narazit na použité kusy v ceně pod deset tisíc korun. Otázka je ovšem jejich stav, neboť většina pramic tráví jaro-podzim někde na vodě. Zachovalá použitá pramice může vyjít cca do 15 tisíc. Fungl nová hliníková loď vás přitom může vyjít klidně až na 30 tisíc korun.
Buďte první kdo přidá komentář