Jak selektovat záběry malých ryb? Pomůže extra tvrdé boilies

velikost boilies na zimu je někdy dilema
Ilustrační foto: redakce

Extra tvrdé boilies má své výhody. Odolnost nástrahy vůči vnějšímu působení je obecně jedním z důvodů vzniku boilie jako nástrahy. Tyhle tvrdé kuličky jsou vyrobené z různých ingrediencí a voní jak balzám pro ryby a představují prostě nezbytnou součástí moderního kapraření.

Existuje pár výhod, které nabízí tvrdé boilies oproti těm měkkým.

První věc, která mi přijde na mysl, je to, že tvrdé boilies jsou opravdu odolné proti těm malým rybkám, jako jsou třeba cejni nebo plotice či nejmenší tloušti. Svoje výhody má také na revírech, kde došlo k vysazení malých násadových kaprů, kteří berou útokem cokoliv jedlého.

Díky své pevné struktuře vydrží na háčku o dost déle, takže je vám nebudou neustále likvidovat  menší rybky. To samozřejmě zvyšuje šance na ulovení těch velkých kaprů. Další věc, které si rybáři cení na tvrdých boilies, je jejich trvanlivost. Extra tvrdé boilies mají tendenci vydržet o dost déle než jiné  boilies. To jde samozřejmě na vrub jejich důkladnému vysušení.

Vydrží déle skladování a zároveň i déle vydrží v akci pod vodou. Nejsou tak rychle rozpustné ve vodě a na dně zůstanou dlouho v použitelném stavu. To ovšem může být někdy nevýhoda a jsou situace, kdy je vhodnější naopak rozpustné boilies o němž jsme již psali.

Extra tvrdé boilies si můžete připravit z běžného boilies sami: Tvrdost boilies lze ovlivnit sušením. Zvýšit tvrdost tak můžete u běžného boilies z obchodu jeho důkladným sušením. Další možností je nákup přímo tvrdého boilies z obchodu

TB Baits Hard Boilie vydrží desítky hodin

Pokud hledáte jedinečnou nástrahu pro dlouhé rybolovné výpravy trvající déle než 12 hodin, můžete se spolehnout na boilie Hard. Tato speciální verze nástrahy vám poskytne jistotu, že i po 48 hodinách bude stále lákat ryby na váš háček. Je ideální pro rybolov na rozlehlých jezerech a řekách s hojným výskytem raků a bílé ryby.

Tb baits hard boilie spice queen krill - 1 kg 24 mm

Vysoká tvrdost díky unikátnímu složení

Receptura a složení mixů boilie Hard je podobná jako u klasického boilie, s jediným rozdílem – při výrobě se přidává více vaječného albuminu (bílku) a mléčného lactalbuminu. Díky tomu je boilie Hard nevysušuje na tvrdou kuličku, ale stále uvolňuje lákavé atraktory do vody a zároveň je okamžitě stravitelné pro kapry. Tento typ nástrahy se nerozpadá jako běžné boilie, což znamená, že nezaujme malé ryby a umožňuje vyčkávat na velké kapry. Díky boilie Hard můžete rybařit na největší kapry po celé Evropě. Tento typ boilie je oblíbenou nástrahou a návnadou majitele Tomáše Blažka. Pokud je váš cílem ulovit kapitálního kapra a nejde vám o množství úlovků, boilie Hard je pro vás ideální volbou. Jakmile ho vhodíte do vody, nerozpadá se, ale okamžitě působí. Můžete ho tedy použít i pro krátké rybolovné výlety a nemusíte nutně dlouho čekat na záběr.

Extra tvrdé boilies od TB Baits nakoupíte například u Páryse

Další příklady tvrdého boilie:

Jet Fish extra tvrdé boilies Legend Range

Hard Ocean Tuna od Starbaits

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.