Další dva pytláci skončili ve spárech rybářské stráže

pytláci
Ilustrační foto

Rybářská sezona teprve začíná a rybářská stráž už má plné ruce práce. V některých případech stihli pytláci zmizet, porybní ale mají problémová místa již zmapovaná a jejich dopadení je pouze otázkou času. Jednoho pytláka lapila o víkendu RS na Labi mezi Ústím a Děčínem, na pomoc si museli porybní přivolat poříční policii. Další výtečník dochytal na Ohři.

Rybáři ze severních Čech hlásí dopadení dvou ilegálních rybářů. Na pytláky došlo v rámci kontrol revírů během uplynulého víkendu.

Společným zákrokem policejní hlídky Poříčního oddělení Brná a rybářské stráže se podařilo zadržet osobu lovící bez povolenky na revíru Labe 3 v Těchlovicích.

Muž byl držitelem státního rybářského lístku, neměl však povolenku k lovu ryb.

Další pytlák se o víkendu vyskytl na revíru Ohře 4-5. Rybářské stráži se při prvotní konfrontaci k pytlačení nepřiznal. Rybářská stráž přitom měla jeho jednání zdokumentované na videu. Až při zmínce o přivolání policie začal přestupce spolupracovat.

Nejednalo se přitom o prvního pytláka na revírech Severočeského územního svazu ČRS v tomto roce. Již začátkem března byl dopaden muž, který lovil přívlačí v době hájení dravých ryb.

Cizinec patřil do řad ruskojazyčné menšiny trvale žijící v sousedním Německu, která představuje dlouholetou „klientelu“ porybných v příhraničních oblastech. V tomto případě se muž dopustil celé směsice přestupků.

Nebyl držitelem povolenky k lovu ryb ani státního rybářského lístku.

V době hájení se vydal ilegálně lovit přívlači a navíc vybral velice exponované místo, kam je velice dobře vidět a rybolov, potažmo vstup veřejnosti obecně, je zde z důvodů obecného zájmu zcela zakázán. Profesionální RS jej dopadla přímo na tělese hráze vodní nádrže Nechranice.

Ani v tomto případě muž nebyl ochotný ke spolupráci s RS. Také zde pomohla až zmínka o přivolání hlídky PČR.

V obavě ze ztotožnění policejními složkami pak dotyčný raději začal spolupracovat. Kromě sepsání přestupku a jeho postoupení na ORP zde došlo také k úřednímu odnětí použitého rybářského vybavení.

Za útoky na RS dostali pachatelé jen podmínky

V severních Čechách se za poslední tři roky řešilo také několik napadení členů RS ze strany právoplatných rybářů s povolenkou (ovšem spáchavších přestupek), tak i ze strany pytláků lovících bez povolení.

Například moldavský pytlák, který člena RS nabral na kapotu svého vozu a pak mu vyhrožoval bodnou zbraní, odešel od soudu pouze s podmínkou.

Podmíněný trest padl také v případě rybáře,jenž přišel na Nechranicích o povolenku z důvodu porušení pravidel ohledně minimální velikosti nástrahy.

Muž ztrátu povolenky nesl velice těžce a druhý den se na porybného zuřivě vrhl, přičemž jej poranil a následně se vyřádil také na pneumatikách jeho vozu a na jeho plavidle.

I v tomto případě soud muži uložil trest pouze podmíněný. Tento pachatel ovšem po incidentu do vězení stejně nastoupil jelikož byl v podmínce za další trestné činy. Po propuštění si navíc již nejspíš nikdy v životě ryby nezachytá.

Po svazové linii totiž obdržel nejpřísnější možný trest. Kárné orgány ÚS zde přistoupily k doživotnímu vyloučení člena ze spolku a k zákazu rybolovu na revírech v užívání Českého rybářského svazu

Zdroj: FB Severočeský územní svaz ČRS

Čtěte také:

Velké jarní doplňování rybích obsádek. Do revírů putovaly desítky tun kapra a dalších ryb

V bivaku jako zabitý: lehátko se spacákem pro klidný spánek, nyní v akci

Od 16. března se mění pravidla u vody: tyto druhy ryb musíte pustit

Malá krabička, kterou by měl mít každý plavačkář

Naviják DAIWA Matchman se slevou 50 %, vhodný pro lov na těžko i plavanou

Sdílet článek:

Sledujte náš YT kanál

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.