ČRS hledá profesionální členy RS pro nejzápadnější oblast republiky

zátoka
Ilustrační foto

V rámci Českého rybářského svazu došlo k vyhlášení dalšího výběrového řízení na profesionální rybářskou stráž. Tentokrát se jedná o nejzápadnější lokalitu v rámci ČR. Profesionálního porybného shání Západočeský územní svaz.

Působit má v oblasti Chebska, kde se nachází hned několik velmi navštěvovaných rybářských revírů. Přesné podmínky pro případné zájemce a kontaktní údaje jsou vyvěšeny na webových stránkách ZČÚS. Nejzazší termín pro odevzdání přihlášek je 15. listopadu.

Podobná výběrová řízení se vypisují již téměř ve všech částech ČR, jak v rámci ČRS, tak i na revírech Moravského rybářského svazu.

Pro případné zájemce je vhodné zmínit, že kandidáti musí vždy již být zkušenými členy RS na dobrovolné bázi.

Tatko totiž funguje historicky RS prakticky ve všech organizacích a spolcích. Každý porybný musí projít zkouškami a kandidát na profi RS již osvědčení a zkušenosti musí mít.

Teprve poté se lze ucházet o spolupráci s rybářským svazem jako profesionální stráž.

Ta se nejčastěji odehrává na základě živnostenského oprávnění a fakturace přímo svazu. Nadřízeným orgánem RS přitom i nadále zůstává příslušný úřad, který člena RS na příslušné revíry ustavuje. Podmínkou také bývá řidičský průkaz skupiny B a vlastní automobil, který bude člen RS při výkonu používat.

Aktuální výběrko pro Chebsko navíc u porybných vítá znalost cizích jazyků, což je v dnešní době zcela pochopitelné. Přehrady okolo Chebu byly navíc známé „nájezdy“ zahraničních rybářů ještě v dobách, kdy o zvýšené imigraci nebylo ani slechu.

Akvorezervujo Jesenice kun parte subakva ponto, 7

Profesionální porybné nedávno hledal také pražský svaz

Podobné výběrové řízení nedávno provedl také územní svaz v Praze. Termín pro podání přihlášek zde skončil před několika týdny.

Nějaká forma profesionální rybářské stráže působí v různých částech republiky. Tito členové mají často pověření provádět kontroly na větším množství revírů, na rozdíl od dobrovolné RS, která je často vázana jen například na revíry konkrétní MO.

Velice aktivní je rybářská stráž ve středočeském ÚS, kde má rozšířenou působnost poměrně velké množství porybných.

Dále rybářská stráž působí tak na jihu Čech. Zejména na Lipně. Zmínit můžeme také Moravsky rybářský svaz a samozřejmě další lokality. V letošním roce například vznikla profesionální RS v oblasti Nechranic a řeky Ohře.

Na ostatních revírech pak působí dobrovolní členové z lokálních MO.

Kolik máte kontrol RS?

Za sebe mohu říct, že na 60 – 80 docházek ročně mám většinou 1, maximálně 2 kontroly RS. Některé roky ani jednu. Snažím se ale chodit spíše na zašitá místa a hlavně nechytám přes noc (žádná kaprařina, spíš lehčí přívlač, muška a feeder). Doba po půlnoci je totiž velmi oblíbený čas kontrol.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.