Co se dá chytit u moře v Polsku? Místní rybáři chodí s feederem na cejny

Ilustrační foto

Máme tu pro vás další zajímavé video. Protentokrát na téma feederu ale velmi netradičně u moře.

Cesty k moři do Polska jsou u nás stále populárnější. Dálnice přes celé Polsko, dobrá kvalita služeb a oproti tuzemským destinacím i dobré ceny. To jsou důvody, proč Češi objevují znovu polské pobřeží.

Co ale rybaření na polském Baltu? Věřte tomu nebo ne, jednou z oblíbených metod lov na polských plážích je feeder se zaměřením na lov trofejních cejnů.

Tohle téma jsme už jednou nakousli, takže asi nejste překvapení. Tohle je totiž naprosto normální věc a místní rybáři platí za opravdové specialisty na tento netradiční způsob mořského rybolovu.

Jak se loví cejn na moři? Podívejte se na video z YouTube kanálu Matrix Fishing TV Polska

Kdo jezdí na ryby do Skandinávie, ten asi ví, že Balt je v podstatě brakická voda s minimální slaností a mohou zde žít i sladkovodní ryby.

U břehů Polska jsou to například cejni, kteří se na moři loví zejména v teplé části roku. Feeder se zde trochu podobá lovu na velké řece. Dlouhé pruty, delší náhozy a těžší montáž.

Sladkovodní ryby v Baltu naleznete spíš v pobřežní zóně a v zátokách, hlavně v těch se sladkovodními přítoky.

Kromě cejnů můžete na Baltu narazit také na okouny, štiky, candáty a další bílou rybu jako jsou plotice. V Polsku se loví také například mořský pstruh.

Z mořských ryb bývá na Baltu k vidění mořská jehlice. Vyskytují se zde také tresky, které jsou ale hojnější v dánských úžinách než u pobřeží našeho severního souseda.

Naopak velmi populární jsou platýsi, které naleznete i na jídelním lístku místních přímořských restaurací. Podrobněji o tématu mořských cejnů zde.

Další videa a zajímavé příspěvky:

Jaké druhy boilies jsou nejlepší na zimu?

Zdolávání obří ryby: 160 kilová vyza z legendárního jezera Saluresti

Sumci z Orlíku s Jakubem Vágnerem: další video od Chytapust.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.