Twitching je specifickým způsobem lovu na přívlač. Ta má už dnes tolik různých odvětví, že se v tom skoro nedá vyznat. Twitching je ale metoda, kterou prostě musíte použít stůj co stůj.
Lov na wobler, se kterým je twitching spjatý, můžete ozvláštnit více než si myslíte. Byla by to velká chyba zůstat jen u rovnoměrného způsobu navíjení. To funguje výborně při dobré rybí aktivitě. Když ale ryby neberou, tak je potřeba zkusit něco výraznějšího.
!!Nejširší nabídka woblerů v parysově hokynářství v Jičíně!!
Co je to twitching?
Zjednodušeně řečeno jde o škubání a cukání nástrahou, nejčastěji woblerem. Hodí se na to nejvíce neutrálně vyvážené woblery se slabším chodem. Bez problémů to ale můžeme aplikovat na jakýkoliv jiný wobler, třeba plovoucí.
Princip fungování tohoto způsobu vedení wobleru je založen na klasických instinktech rybího predátora. Ten cíleně vyhledává zraněné ryby, které jsou kořistí snadno dostupnou i bez většího výdaje energie. Na polomrtvou a škubající se rybku se tak ochotně vrhne i ryba, která zrovna není ve stavu aktivního vyhledávání potravy.
Rozdíl ve vedení wobleru se spoléháním se pouze na jeho vlastní chod a při použití odlišné taktiky může rozhodnout o úspěchu a neúspěchu při každé vycházce. Jediný problém je ovšem v tom, že jako vždy v rybaření, nedokážeme přesně říct, co bude ten den fungovat.
Se způsobem provedení a počtem nebo rychlostí pocukávání tak budete nakonec stejně muset experimentovat. Ryba je ale tvor zvídavý, který se v zájmu naplnění vlastního břicha, rád podívá na každou novinku, která plave kolem.
Někdy se vyplatí rybu naštvat
Ačkoliv třeba na štiku nebo bolena výborně fungují realistické vzory woblerů, kde je každý detail propracován do naprosté dokonalosti, občas je třeba postupovat naprosto opačným způsobem. Pokud ryba nereaguje vůbec na nic, můžeme zkusit zaútočit na jejich silný agresivní reflex. Fluorescenční vzory woblerů přichází na řadu právě během takových situací. Divoce zbarvené nástrahy mají ještě jednu výhodu, na zarostlé vodě je můžeme sledovat dobře i těsně pod hladinou a provést je blíže k vodním překážkám.
Tip: Přečtěte si také náš velký článek o způsobech, jak se lépe naučit vedení wobleru
Buďte první kdo přidá komentář