Přívlačová videa #1 – lov pstruhů a štiky ze zahraničí

přívlačová videa
Titulní foto: redakce

Sezona lovu na přívlač nastane za měsíc. Pojďme se ale podívat co nové na vláčkařském YouTube přibylo za poslední měsíc. U nás se chytá na pstruhovce a v zahraničí již začal lov dravců naplno. Přívlačová videa ze zahraničí ukazují lov štik i okounů na západě i severu Evropy.

První dvě videa pochází z českých vod (bez upřesnění lokality).

Další video je z irského jezera Lough Derg a poslední video je z okolí Stockholmu ve Švédsku.

Lov pstruhů na pstruhové řece

YT kanál: Rybářský kanál u vody

Instagram: teamuvody

Rybářský kanál u vody nedávno přesáhl 23 tisíc sledujících, což je super, gratulujeme. Na tomto videu uvidíte lov pstruhů na vláčku.Revír není zmíněn, což hodnotíme kladně. jde ale o velmi pěknou menší říčku v jehličnatém lese. Nejspíš někde v podhůří. Nevypadá to na řeku s trofejními rybami ale je to určitě místo, kde bychom si rybaření taky užili. 

Pstruhové chytání ať už na přívlač nebo mouchu je jeden z nejlepších rybářských zážitků. Ve videu se chytá na gumové nástrahy a uvidíte pár pěkných potočáků.

Přívlač na pstruhovce

YT kanál: KarlitoFishing

Instagram: karlito_fishing

Pokračujeme s videi z menších toků. Nádherná říčka nebo větší potok se strmými břehy někde v přírodě. Další pěkné místo, které nás zaujalo svoji estetickou hodnotou. Je vidět, že u nás je spousta krásných přírodních revírů, kde určitě nejsou davy rybářů. Lov zde taky nejspíš vyžaduje kus šikovnosti.

Náhozy přesně pod větve a dalších komplikovaných míst prověří vaši přesnost a dokáží vyprodukovat pěkné úlovky. Přesně takové věci ve videu uvidíte. Pokud máte rádi náročné chytání, tak se vám klip bude určitě líbit.

Přívlačová videa ze zahraničí – Irsko a Švédsko

U nás musíme ještě skoro měsíc počkat než poprvé nahodíme na velké dravce. V některých zemích Evropy ale sezona již začala v květnu a tak se internet hemží zajímavými videi ze zahraničí. Přívlačová videa nejčastěji ukazují lov štik a okounů, kterých je v cizích zemích nepoměrně více než u nás.

Pike Fishing in Ireland with Pierre Monjarret (Přívlač na štiky v Irsku)

YT kanál: White Label Fishing

Irsko je pro nás stále ještě neobjevená rybářská destinace. Zřejmě protože je tato země o trochu dál a hůře dostupná vlastní dopravou oproti Skandinávii. Toto video vás zavede na jezero Lough Derg, které je druhé největší v Irsku.

Cca 12 tisíc hektarů a 40 kilometrů délky značí, že to není vůbec malá voda. Rybaření na videu se odehrává z rychlých člunů dosahujících rychlosti až 80 – 100 kmh. Taková plavidla nepatří mezi nejlevnější. 

Přesto i u nás můžete takové lodě vidět, i když na mnohých vodách platí omezení jejich rychlosti. Rybaření z takových člunů v ČR můžete spatřit během lodních přívlačových závodů či již tradičním King of the Lake, jenž letos se koná aktuálně na Slapech.

Zpátky k videu. Na jezeru Lough Derg se vyskytuje hojně bílá ryba a je tak dostatek potravy pro štiku. Jezero je kombinací travnatých úseků, útesů a zlomů. Maximální hloubka je až 40 metrů. Díky této členitosti a dostatku potravy zde štiky poměrně rychle dorůstají zajímavých velikostí.

Zdejší štika se také vyznačuje extrémní bojovností. Rybáři ze zahraničí často mají pocit, že zapřáhli rybu svého života. Po zdolání ale zjistí, že jde třeba jen o malou sedmdesátku (no, malou na tamější poměry). 

Velkých štik je ale na jezeru víc než dost a to právě uvidíte na videu s Pierrem Monjarretem, který v oblasti působí jako guide pro jednu ze zdejších lodges, což jsou základny nabízející kompletní servis pro rybáře včetně ubytování, jídla, lodí a služeb průvodce. Na naše poměry ale za nemalý peníz.

Abborrfiske med Eastfield Lures! (Okounová přívlač ve Skandinávii)

YT kanál: Soder Sportfiske

Abborre znamená v severských jazycích okoun, abborrfiske (čteme aborfisge) znamená lov okounů. Toto video je sice propagace nástrah Eastfield lures, které se u nás nejspíš vůbec neprodávají. Jsou zde však pěkné záběry okounů ze Švédska.

Lov probíhá v Stockholmském souostroví. Z českého pohledu jde o unikátní lokalitu. První zvláštnost je, že se chytá defakto na moři. Balt je tady brakická voda a mohou zde žít sladkovodní ryby, což mnoho českých rybářů zná z nedalekých Alandských ostrovů, které byly hitem štikových výprav před dvaceti lety.

Stockholmské souostroví je ale nekonečná síť ostrovů a zálivů, které jsou vzájemně propletené. Nejedná se tedy o lov na otevřeném moři. Chytají se velké štiky i okouni a na jaře a na podzim je nejlepší čas na mořské pstruhy. To vše v relativní blízkosti švédského hlavního města. Jde ale pořád o sever Evropy, takže stačí kousek odjet dál a jste v přírodě bez civilizace. To si právě můžete prohlédnout na videu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.