Máte téma, které stojí za zveřejnění? Napište nám mail na clanky@aktivni-rybolov.cz, rádi zveřejníme zajímavé články a nabízíme samozřejmě odpovídající odměnu.

Otevíráme také čtenářskou rubriku, do níž můžete přispět krátkými reporty z vašich výprav na ryby, viz dále:

Pište čtenářské články a získejte vouchery k nákupu rybářských potřeb

Na Aktivní-rybolov.cz přidáváme každý měsíc několik článků a zpráv. Čas od času se někdo ptá, jak přispět článkem (a samozřejmě co za to:)). Rozhodli jsme se proto otevřít rubriku Čtenářské články. Přispět bude moct prakticky každý, krátkým a nenáročným článkem. Za pravidelné příspěvky získáte příjemnou odměnu!

O co jde?

Rubrika čtenářských článků bude tvořena články od vás. Nemusíte psát dlouhé eseje. Stačí psát vaše příhody z ryb, pochlubit se svými úlovky a podělit se s nimi veřejně na našich stránkách. 

Prostě něco jako delší a zajímavější příspěvek na sociální sítě. Jen s tím rozdílem, že článek půjde na web a dostanete odměnu. Aktuální návštěvnost webu činí kolem 20 – 30 tisíc rybářů měsíčně a určitě zaujmete spoustu čtenářů.

Co za to?

 • Za každý příspěvek, který vám zveřejníme, dostanete 50 bodů
 • Minimální hranice pro získání odměny je 500 bodů. Za 10 zveřejněných* čtenářských příspěvků tak obdržíte poukázku internetového obchodu s rybářskými potřebami v hodnotě 500 Kč
 • Jeden autor smí měsíčně přispět 5 příspěvky 

*Zveřejnění článku může několik dní trvat. O termínu budete vždy informováni.

O čem psát?

Očekáváme hlavně vaše příběhy od vody a zážitky nebo reporty z vycházek na ryby. Nemusí to být o trofejních rybách. Čtenářské články nemusí být přehnaně dlouhé ani to nemusí být návody „Jak chytit rybu na…“ atd.

Inspiraci, jak přibližně článek může vypadat, najdete například v této rubrice: Příběhy od vody

Pokud si nejste jisti tématem, tak nás nejdříve kontaktujte mailem. 

V případě velmi povedených článků vám můžeme navrhnout jeho dopracování a zveřejnění v některé z hlavních rubrik. (Odměna dohodou, ale již zajímavější).

Minimální požadavky na čtenářský článek

 • Váš vlastní originální text
 • Alespoň základní slohová úroveň – článek musí mít hlavu a patu. Být zajímavý pro ostatní, drobné nedostatky nevadí, není to školní slohovka.
 • Minimálně 300 slov (zkontrolujte si v textovém editoru)
 • Alespoň 1 vaše originální fotografie – lepší samozřejmě více (ideálně s rybou, nebo příroda od řeky či fotografie použité montáže atd), můžete přiložit také video

Délce textu a množství fotek hranice neklademe. V případě opravdu kvalitních textů můžeme navrhnout užší a zajímavější spolupráci.

Požadavky na fotografie:

 • Originální fotografie přímo od vás
 • Alespoň základní kvalita – ne příliš tmavé nebo neostré fotky
 • Fotografie pošlete v mailu zvlášť jako v přílohu (vložením do textu se někdy snižuje kvalita)

Co nechceme?

Všechny články podléhají schválení, zda plní alespoň minimální požadavky, zapadají do tématiky webu a jsou originálním dílem autora. Co určitě neprojde?

 • Kopírované a již zveřejněné texty – nechceme opsané cizí příspěvky z internetu a bohužel nemůžeme přijmout ani přesné kopie (CTRL+C) příspěvků, které již máte ve vašich postech na Facebooku či jiných sítích. Váš vlastní krátký příspěvek ze sítí ale můžete pro náš web textově rozšířit 
 • Komerční články a reklamu – pro reklamu nás kontaktujte na redakčním mailu
 • Urážky a vyřizování účtů mezi rybáři a dalšími lidmi
 • Politika, pandemie a cokoliv kontroverzního, urážlivého a porušujícího zákony

Vyhrazujeme si právo článek bez udání důvodu odmítnout.

Text prověříme na originalitu a softwarově zkontrolujeme také případný plagiát fotografie. V případě odhalení plagiátu přichází autor o veškeré dosud získané body a dotčené příspěvky nebudeme zveřejňovat.

Jak článek dostanete k nám na stránky?

Článek přijímáme ve formátech Wordu a dalších textových editorů, v nejhorším případně přímo v mailu.

Hotový příspěvek nám pošlete na e-mail. Fotografie nám pošlete v příloze mailu. (Kvůli kvalitě)

Mail pro posílání článků:   clanky@aktivni-rybolov.cz

Ke každému příspěvku se vyjádříme a informujeme o tom, kdy bude zveřejněn. 

U článku budete uvedeni jako autor. Po rozkliknutí jména autora uvidíte, kolik článků již máte zveřejněno a od toho se odvíjí počet bodů.

Propagace vašich rybářských Instagramů, Facebooků a YouTube

Do článku můžete vložit odkaz na vaše osobní rybářské profily na sociálních sítích. Získáte nové fanoušky a v článku to dobře vypadá. Je možné vložit konkrétní příspěvek z vašeho FB, Instagramu či video z YouTube přímo do těla článku (rádi zařídíme).

Takto to vypadá:

Odkazy na webové stránky je možné vložit pouze po domluvě, výhradně výměnou za odkaz na náš web.

Jakékoliv otázky, směřujte na náš mail. Díky!.