ČRS: v květnu skončilo 37 tisíc rybářů, nezaplatili členské příspěvky

V Českém rybářském svazu údajně došlo k nebývalému propadu členské základny. Alespoň tak to vyplývá z informací uvedených přímo na stránkách RIS portálu.

Ve zprávě z květnového zasedání ČRS se píše, že 37 tisíc osob bylo převedeno mezi nečleny svazu. Důvodem je nezaplacení členských příspěvků.

Na začátku května proběhl převod 37 tisíc členů, kteří nezaplatili členské příspěvky, do stavu nečlenů. Územním svazům bude zaslán přehled o ukončených členech podle místních organizací.

Zdroj: zpráva ze zasedání Republikové rady ČRS (květen 2025), dostupné online zde.

ČRS využívá již druhým rokem systém RIS, který slouží také pro evidenci členské základny. Podle Stanov ČRS je přitom každý člen povinen zaplatit členské příspěvky do konce dubna, což systém hlídá naprosto přesně k půlnoci 30. dubna.

Na blížící se termín jsme dvakrát čtenáře upozorňovali. Stejně tak učinila i ostatní rybářská média a samozřejmě i ČRS na webu a sociálních sítích.

Omluvit se tím, že někdo nestihl zajet na MO již také nelze. RIS je v tomto jednak striktní a navíc existovala také možnost zaplatit online přímo v systému až do noci 30. dubna. Letošní cena dospělého členství činí 700 Kč plus 100 Kč za povodňovou známku.

Členská známka ČRS nalepená v průkazu.
Papírové členské známky jsou minulostí, příspěvek lze dnes platit i online. Ilustrační foto: redakce

Kdo nezaplatil, byl vyškrtnut

Kdo tak neučinil, byl v systému z členství vyškrtnut, což se tedy nejspíš stalo v pozoruhodně velkém množství případů. Většina rybářů má přitom na jaře příspěvky zaplacené, bez nich si totiž nemohou pořídit povolenku na aktuální rok.

Pokud jde o správnou informaci, tak se tímto členská základna značně propadla. Například v lednu 2023 ČRS uvádí, že členské známky si zaplatilo celkem 264 455 členů. V minulém roce se uvádělo 257 792 členů, což bylo způsobeno i revizí evidence a její migraci do systému RIS. Mnoho záznamů bylo například duplicitních. Úbytek členů se ale ani v tomto případě neblížil tomu, co se uvádí v aktuální zprávě.

Členská základna má v ČRS určité výkyvy. V některých letech stoupá, jindy se zase snižuje. Vyškrtnutí 37 tisíc lidí se ale dosavadním statistikám zcela vymyká.

Co dělat v případě, že vám bylo ukončeno členství ale chcete dále rybařit? Možnosti jsou dvě, jako stávající rybář máte platný rybářský lístek a můžete si koupit nečlenskou povolenku. Jejich ceny jsou ale nepoměrně vyšší oproti běžným cenám pro členy svazu. Ušetříte sice za členské příspěvky, ale rozhodně zaplatíte velkou částku navíc.

Druhou možností je se do svazu znovu přihlásit. V tomto případě vás ale nejspíš čeká placení zápisného jako u zcela nových členů a možná i další jednorázové poplatky. V některých organizacích navíc nové členy nepřijímají automaticky a než se vše vyřídí, může to nějaký čas trvat.

Čtěte také:

Srkačky i odnášení hájených cejnů a plotic: rybářská stráž kontroluje pražské revíry

Na západě Čech píšou noviny o napadání rybářské stráže

Kouřová dumbellka na feeder v 6 příchutích

Výhodný set: bivak a spací pytel pod 6 tisíc korun

Rychlé sdílení přes FB, Messenger, Whatsapp, X a mail:

13 Comments

  1. Ani se nedivím předražena bída ostatně jako v této skorumpovane
    Zemi všechno jezdím na ryby mimo
    Čr a jsem štasnej

  2. Já jsem jeden z těch co nezaplatili členský poplatek. Vadila mi ta stovka navíc. Ne že bych neměl. Prostě z principu. Povodně má řešit stát a ne že se na to složí rybáři. Ryby u nás stejně pořádně nenavazují. Brigády nejdražší v republice. Nevim co by ještě Každý chytá stylem chyť a pusť a v revíru věčně nic není.

  3. Vždyť už to je hodně drahý +krmení,nástrahy, náčiní,vše sexsilwne zdražilo a to bude nejhlavnější důvod
    A kromě toho přibývá hodně ukrajinských rybářů,to vadí mě.Neumi se chovat,dělají jako vy jim zde vše patřilo.

  4. Pravda povolenku k rybolovu si ani neberu udržují jen členství kdyby náhodou dostali rozum a povolili v moravskoslezském kraji bivak a 24.hodinove chytání a umožnili rybářům vjezd k vodě tak jak je to v civilizovaném světě.Delaji z nás hlupáky a podporují starosty co nám pomalu zakážou přejít cyklostezku k vodě.Proč??? Jak to funguje? O nasazování ryb to je taky bída když to nejlepší končí v soukromých vodách. Dělají se podvody s povolenkám a nikdo za to není stíhán.Na vše doplácí akorát členové svazu …To se jim pak jezdí za darmo do Španelska Norska a na oceány si zachytat ryby.

  5. A diví se někdo? Na Slovensku budou mít příští celý rok 24h a my tu jak opice chytáme jen do půlnoci 😂

  6. Rybařím téměř 50 let, ale co se děje v posledních letech začíná být neúnosné. A opravdu Severní Morava. Buzerace že strany Rybářské stráže pomalu hranicí se sikanou. Rybář je pro ně potencionální pytlak a tak s námi i jednají.Rs se povýšila na policii jednající,,jménem zákona,, Téměř nulová tolerance, že i rybář je člověk, který může něco opomenout. Trochu zapomeli, že pro nás normální rybáře to je koníček, kde si chodíme odpočinout. Pro mnohé Rs se tato činnost stala zdrojem obživy a možnost i velmi dobrého výdělku za zabavene povolenky a vykazane kontroly. Je mi z toho špatně, co se tady děje. A mohl bych dále pokračovat. Ryb je čím dál tím méně, platíme čím dál tím více.. Kam ty peníze jdou?? Na platy rodinných příslušníků, kteří počítají statistiky, kolikrát jsem byl u vody, o kolik ryb jsem chytil na docházku???Na profesionální porybne a Rs?? která mě buzeruje, že jsem nenapsal míru a váhu u oukleje. (Chycena 1ks nastrazni rybka)…Dříve bylo ryb plno a rybáři chodili rádi na ryby.Dnes ryby nejsou a já nevím, jak dlouho to jsem ochotný tolerovat. Něco je špatně…!!!

  7. Vůbec se tomu nedivím, příští rok už také nezaplatim! Letos jsem ještě váhal a zaplatil i tu povolenku jsem koupil,ale zřejmě už opravdu nsposled. Tenhle obrovský Moloch je asi jenom pro pár vyvolených a ostatní obyčejní lidi to platí a to pořád víc a víc! Revíry které jsou atraktivní,tak se pustili do soukroma a nebo pozemky okolo vody. A do toho všeho Ukrajinci kteří si dělají co chtějí!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.